Implantologia

Implantologia

Jeszcze kilka lat temu, kiedy straciliśmy ząb wraz z korzeniem, mieliśmy do wyboru albo niewygodną ruchomą protezę, albo tzw. mostek. Od niedawna dostępne jest także trzecie rozwiązanie: implanty.

Co to są implanty?

Implanty Legnica, czyli wszczepy, to „śruby” wykonane w 99% z czystego tytanu, a więc materiału najbardziej obojętnego dla organizmu. Niezwykłe właściwości tego metalu odkrył przed ponad 30 laty szwedzki naukowiec Per – Ingvar Branemark. W wyniku badań stwierdził on, że tytan wyjątkowo dobrze wiąże się z kością, jest neutralny, nie powodując reakcji uczuleniowych i bardzo wytrzymały. W 1965 roku profesor Branemark dokonał zabiegu na swym pierwszym pacjencie, któremu wszczepiono most, umocowany w kości za pomocą wszczepów – służy doskonale do dnia dzisiejszego.

Od tego czasu ponad 500.000 pacjentów na całym świecie zostało poddanych zabiegowi implantacji, a zapotrzebowanie na tego typu zabiegi wzrasta z roku na rok.

Jak wygląda zabieg

Zabieg wszczepiania wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog nawierca odsłoniętą kość wyrostka zębodołowego, a w powstały otwór wkręca implant. Następnie czeka się od trzech do sześciu miesięcy, aby wszczepy zespoliły się z kością. Po tym czasie ponownie przecina się dziąsła, aby odsłonić „główki” implantów. Każdy z nich ma kanalik z wewnętrznym gwintem, tymczasowo zamknięty specjalną śrubką. Śrubki te wymienia się na większe, które mają właściwie uformować dziąsła. Po kilkunastu dniach można przykręcić właściwą protezę. Może to być pojedyncza ceramiczna korona (kiedy brakuje jednego zęba), most (przy większym ubytku lub most całkowity (przy bezzębiu). Implanty mogą też służyć jako „zatrzaski”, dzięki którym poprawia się stabilizacja protezy ruchomej.

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że zabieg zakończy się pełnym powodzeniem?

Długoterminowe badania ujawniają, że 95-99% wszczepionych implantów spełnia doskonale swoje zadanie przez długie lata. Wspomniane długoterminowe badania odnoszą się zwykle do zabiegów dokonanych na pacjentach dotkniętych całkowitym bezzębiem. W przypadku badań prowadzonych na pacjentach, którym pozostały niektóre własne zęby, odnotowano 95-96% wyników pomyślnych.

 

Jakie są zatem korzyści dla pacjenta po zabiegu?

Przede wszystkim można rozmawiać i śmiać się bez skrępowania, prezentując piękny i zdrowy uśmiech. Nowe zęby są mocno zakorzenione i wręcz nieodróżnialne od naturalnych. Bez żadnego problemu moża także jeść wszystko, na co ma się ochotę. Sama metoda dokonania zabiegu nie wymaga spiłowania przyległych, zdrowych zębów.

Ile wizyt u dentysty trzeba złożyć i jakie są koszty zabiegu?

Ilość wizyt zależy od zakresu zabiegów i to stomatolog, prowadzący zabiegi tą metodą, po uprzednim przebadaniu będzie w stanie udzieli odpowiedzi na to pytanie. Podobnie jest z podaniem orientacyjnego kosztu zabiegu, ponieważ zależy on od indywidualnego

Ile wizyt u dentysty trzeba złożyć i jakie są koszty zabiegu?

Ilość wizyt zależy od zakresu zabiegów i to stomatolog, prowadzący zabiegi tą metodą, po uprzednim przebadaniu będzie w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Podobnie jest z podaniem orientacyjnego kosztu zabiegu, ponieważ zależy on od indywidualnego przypadku i potrzeb pacjenta. 

Najważniejsze informacje

Zawsze pod ręką

Ikona symbolu listy cennika
Cennik
Ikona lupy symbolizująca wyszukiwarkę
Znajdź specjalistę
Trzykropek w  komiksowym dymku symbolizujący wybór tematu
Wybierz temat

Potrzebujesz konsultacji?

Umów wizytę już dziś!

+48 76 877 44 55 +48 512 675 751

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 21:00
Sobota - Niedziela
nieczynne